דלג לתוכן

אודות ת.ל.מ

ת.ל.מ מפעילה רשת בפריסה ארצית לטיפול פסיכולוגי, אבחון והכשרה, מזה עשרות שנים. מטפלי הרשת מתמחים, בין היתר, בטיפול פרטני, זוגי ומשפחתי, טיפול קבוצתי, הדרכת הורים, אבחונים, כמו גם בטיפול בתופעות של תגובות דחק, טראומה ופוסט טראומה.

ת.ל.מ מוכרת על ידי משרד הבריאות לצורכי התמחות בפסיכולוגיה קלינית. כפועל יוצא מכך מערך המטפלים בה עומד בדרישות ההסמכה של משרד הבריאות ו/או האגודות המקצועיות השונות, מקפיד על ניהול רשומה רפואית כמתחייב בחוק וקיום אתיקה מקצועית ושמירת סודיות רפואית.

הצוות המקצועי כולל : פסיכיאטר ילדים ונוער, פסיכיאטר מבוגרים, פסיכולוגים קליניים התפתחותיים וחינוכיים, עו"ס קליניים, מטפלים זוגיים, מטפלים משפחתיים ומטפלים בהבעה ויצירה (תנועה, פסיכודרמה, אומנות וביבליותרפיה).

לרשותנו מעל 450 מטפלים בשישה עשר סניפים בפריסה ארצית.

איכות כוח האדם וגיוונו מאפשרים לנו לתת מענה מקיף ומקצועי לרוב האתגרים המקצועיים כולל המורכבים ביותר, זאת תוך התייעצות פנימית עם ובין בעלי מקצוע מהשורה הראשונה. בכל אחד מהסניפים מתקיים דרך קבע ליווי מקצועי למטפלים הכולל הדרכות פנימיות, השתלמויות מקצועיות ובקרה מתמדת על רמת המטפלים ואיכות הטיפולים הניתנים. במסגרת הטיפול משתמשים המטפלים במגוון שיטות התערבות וטכניקות טיפוליות, חדשניות לצד מסורתיות, בהתאמה לצורכי המטופל, יעדי הטיפול ותוכנית הטיפול שנקבעה. בזכות מומחיות הצוות ומגוון שיטות הטיפול אנו מתאימים בין צרכי המטופל למטפל כך שיינתן המענה האופטימלי הנדרש.

במידת הצורך ובאישור מוקדם של המטופל מבוצע הטיפול באופן מערכתי-אינטגרטיבי בשיתוף גורמי טיפול נוספים, קהילה, הורים, הצוות החינוכי ועובדים סוציאליים. כל זאת, על מנת להבטיח את הצלחת התהליך הטיפולי והשגת השיפור הנדרש במצב המטופל.
אנו מבינים כי פנייתם של מטופלים כרוכה לעיתים בקושי רב ומתבצעת לאחר התלבטויות רבות ולכן אנו מקפידים לענות באופן מיידי לכל פנייה ולתאם פגישה ללא תקופת המתנה.

בנוסף למערך הטיפולי אנו מעמידים לרשות הציבור מערך מקצועי ומיומן של מאבחנים למענה בתחום האבחון הפסיכודידקטי (לדוג' לצורך התאמות של משרד החינוך), הפסיכו-דיאגנוסטי (לדוג' לצורכי השמה או הערכה אישיותית מלאה) , מסוגלות הורית והערכות פסיכיאטריות.

ת.ל.מ הוכרה על ידי משרד הבריאות כמרפאה לנפגעי חרדה שעובדת בשיתוף פעולה מלא עם הרשויות המקומיות והביטוח הלאומי.

ת.ל.מ מוכרת גם בזכות היותה ארגון עובד ולומד המכשיר את עצמו: המכון מאפשר למטפלים ( פנימיים וחיצוניים ) להשתלב בהשתלמויות מקצועיות שונות ולהתעדכן בתחומי ידע תיאורטי ובטכניקות טיפוליות חדשניות. בהיותה ארגון לומד ועדכני בתחום הטיפול, ת.ל.מ פועלת גם בתחום המחקרי. במטרה לפתח

את החלק מבוסס הראיות המשפר ומקדם את הפרקטיקה מחד ואת התיאוריה מאידך. בין היתר נערכו מחקרים בהערכת אובדנות אצל בני נוער (בשיתוף פרופ' אלן אפטר ושותפיו מבית החולים שניידר לילדים), חיזוק החוסן הנפשי של תלמידים ומורים בבתי הספר של התמ"ת (בשיתוף פרופסור מישל סלואן מהחוג לפסיכולוגיה באוניברסיטת תל אביב) ועוד.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים