דלג לתוכן

הדרכת הורים

הורים לילדים ונערים, נהנים יום יום מאהבה אינסופית במקביל להתמודדות עם אתגרים בגידול הילדים.
הורים בישראל של היום, מוצאים עצמם במירוץ נגד השעון, המתחיל ביקיצה ומסתיים בהשכבה, כשבאמצע ניסיון לתמרן בין העבודה, לשעות הפנאי, ארגון הבית, מתן תשומת לב לאח או אחות, במקביל לשיגרה הטבעית של ילדים. חשוב מאוד לתת לילד את המקום להתפתח ולגדול, אך דבר זה אינו אמור לאיים על הסמכות ההורית שלכם.
במידה ואתם חשים כי קשה לכם להציב גבולות לילדיכם, אינכם מתמודדים בהצלחה עם  התנהגות הילד או הילדה, או אם זיהיתם קושי בהתפתחותם, חשוב שתפנו לאיש מקצוע מוסמך ומנוסה לשם הכוונה כבר עכשיו. קל יותר לקבל (וליישם) הדרכה הורית בגיל הרך מאשר להתחיל בכך בגיל בית ספר.

ת.ל.מ רשת פסיכולוגים ומטפלים רגשיים בפריסה ארצית, מומחים בהדרכת הורים לילדים ולנוער.

בין המסגרות הטיפוליות שאנו מציעים :
הדרכת הורים, סדנאות הורים קבוצתיות, טיפול משפחתי, הדרכת הורים פרטנית על ידי מטפלים משפחתיים וזוגיים, טיפול פסיכולוגי, תרפיה באומנות (תרפיה במוסיקה, תרפיה בתנועה, תרפיה בציור), טיפול דיאדי  ומטפלים המתמחים בהדרכת הורים לתאומים ושלישיות.
 
הסבר קצר על השיטות השונות:
 
טיפול דיאדי – טיפול רגשי משותף הנמשך לאורך סדרת מפגשים, המתקיימים בהשתתפות הילד, הורה ואיש מקצוע.

הדרכת הורים – ייעוץ להורים המתבצע ללא השתתפות הילדים (במקביל או שלא לטיפול רגשי עם הילד). מקנה להורים כלים פרקטיים להתמודדות לאורך זמן עם קשיים רגשיים או חברתיים עמם מתמודדים ילדיהם.
 
טיפול קבוצתי -בהדרכת הורים – קבוצה טיפולית המעניקה תמיכה והכוונה להורים המתמודדים עם אתגרים דומים. מספר הפגישות מוגדר וכולל רקע תיאורטי והתנסויות המדמות סיטואציות מחיי היומיום. ההורים מקבלים משוב מיידי מחברי הקבוצה ומהמנחים.
 
תרפיה באומנות לגיל הרך – טיפול בהבעה ויצירה כולל סוגים שונים של טיפול  : טיפול במוזיקה, טיפול בתנועה, טיפול בדרמה, פסיכודרמה וביבליותרפיה. טיפול רגשי זה מתאים מאד למתקשים בביטוי ורבלי (מילולי).
 
טיפול בתאומים ושלישיות – הדרכת הורים פרטנית או קבוצת הורים לתאומים ושלישיות, המקלה על ההתמודדות, ע"י קבלת כלים להתמודדות מאנשי מקצוע במקביל לתמיכה מהורים נוספים המתמודדים עם אתגרים דומים בחיי היומיום. מומלצת השתתפותם של שני ההורים. בת.ל.מ קבוצות לתאומים מתחילים וקבוצת הורים ממשיכים.
 
אנו בת.ל.מ ערוכים לסייע לכם להתמודד עם האתגרים.
צוות המטפלים שלנו בת.ל.מ פועל בפריסה ארצית וכולל פסיכולוגים, פסיכותרפיסטים, מטפלים באומנות, מטפלים זוגיים ומשפחתיים ורופאים פסיכיאטרים. בין המטפלים שלנו דוברי שפות שונות, אשר מגיעים מרקע תרבותי מגוון.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים