דלג לתוכן

טיפול בדיכאון

כשאדם נמצא בדיכאון, הוא מרגיש כאילו לעולם לא יוכל לצאת מתחת לצל הכבד. עם זאת, גם הדיכאון החמור ביותר ניתן לטפל. לכן, אם הדיכאון מונע מהאדם (המתבגר או המבוגר) לחיות את החיים שהוא רוצה, אין להסס לבקש עזרה. למידה על אפשרויות הטיפול בדיכאון יעזור לסובל מהמחלה להחליט מה הגישה המתאימה ביותר. מטיפול פסיכולוגי ליצירת שינויים באורח החיים, יש הרבה טיפולים יעילים שיכולים לעזור להתגבר על הדיכאון ולהחזיר את שמחת החיים.
דיכאון קיים גם בצורות רבות ושונות, הנע על ספקטרום בין מתון עד קשה. לכן, תוכנית טיפול בדיכאון היא שונה עבור כל אדם. לדוגמא, דיכאון קל עשוי להיות כרוך בהרבה של טיפול עצמי (למשל פעילות גופנית) ואילו דיכאון חמור עשוי להיות כרוך בטיפול פסיכולוגי ממוקד יותר.
 
סוגי הטיפולים הפסיכולוגיים שעשויים לעזור:
טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT) - זה סוג הטיפול הנפוץ ביותר והמקום שבו פסיכולוג קליני עובד עם המטופל לשנות דפוסי חשיבה והתנהגויות שליליות שגורמות לו לבעיות. ייעוץ שבו יועץ מדבר עם המטופל על הבעיות שלך ועוזר לו להבין בדיוק מה הן הבעיות הגדולות.
 
טיפול בין-אישי - תכנית מובנית לשיפור מערכות יחסים.
 
פסיכותרפיה. עשויה לכלול קבלה וטיפול מחייב (טיפול המבוסס על מודעות) או פתרון בעיות מובנה (שכרוך בעבודה עם המטפל לזהות בעיות ולהבין איך להתגבר עליהם), ואלה מועברים על ידי מגוון של אנשי מקצוע בתחום בריאות נפש.
 
שילוב טיפולים הקיימים היום בדיכאון הינם יעילים מאד ויכולים לסייע לכם להרגיש טוב יותר, בחלק מהמקרים אף באופן מהיר יחסית.  אנו ממליצים לכם לפנות אלינו בת.ל.מ באופן מיידי ומבטיחים לחזור אליכם בהקדם.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים