דלג לתוכן

טיפול בטראומה

אדם העובר חוויה טראומטית, ייתכן שנאבק עם רגשות מטרידים, זכרונות מפחידים תחושה של סכנה מתמדת, או תחושה של ניתוק שהוא אינו מסוגל לסמוך על אנשים אחרים. לוקח לו זמן להתגבר על הכאב ולהרגיש בטוח שוב. אבל עם הטיפול הנכון ותמיכה נפשית מתאימה, ניתן להאיץ את ההתאוששות. בין אם האירוע הטראומתי קרה לפני שנים או אתמול, ניתן להתגבר עליו בזכות עזרה מקצועית.
אנו בת.ל.מ מעמידים אנשי מקצוע מהשורה הראשונה בטיפול נפשי מקצועי במבוגרים וילדים שחוו טראומה ממקרים שונים. בזכות הניסיון והידע הרב ושיטות הטיפול היעילות, אנו נותנים כלים למטופל להתגבר על האירוע הקשה ולהמשיך הלאה בחייו.

טראומה  יכולה להיגרם על ידי אירוע קשה חד-פעמי, כגון תאונה נוראה, אסון טבע, התקפה אלימה, מותו הפתאומי של אדם קרוב
תאונת דרכים, התפרקותה של מערכת יחסים משמעותיות, חוויה משפילה או מאכזבת ואף פגיעה מינית. טראומה יכולה גם לנבוע ממתח מתמשך, בלתי פוסק, כמו מי שחי בשכונה מוכת פשע או נאבק במחלת הסרטן.
לא כל האירועים שעלולים להיות טראומתיים מובילים לנזק בלתי הפיך. יש אנשים המתאוששים במהירות אפילו מהחוויות הטרגיות והמזעזעים ביותר. אחרים עשויים לחוות טראומה מאירועים שעל פני השטח, נראים כמזיקים פחות.
מספר גורמי סיכון יגרמו לטראומה בקרב אנשים רגישים יותר. אנשים נוטים לחוות טראומה מאירוע מלחיץ אם הם כבר היו תחת עומס, מתח או סבלו משורה של הפסדים. אנשים גם נוטים יותר לטראומה ממצבים חדשים ולא מוכרים להם.
לטראומה שחווים בילדות יכולה להיות השפעה חמורה וארוכת טווח. ילדים שעברו טראומה כגון אלימות בבית, בריונות בבית הספר הזנחה וכדומה, נוטים לרוב לראות את העולם כמקום מפחיד ומסוכן. כאשר טראומת ילדות לא נפתרה, תחושה בסיסית זו של פחד וחוסר אונים מכינה את הקרקע לטראומה נוספת.

אנשים מגיבים בדרכים שונות לאיכועים טראומטיים, וחווים מגוון רחב של תגובות פיזיות ורגשיות. אין דרך "נכונה" לחשוב, להרגיש, או להגיב לטראומה, ולכן קשה לשפוט תגובות אנשים שנחשפו לטראומה ולאירועים חריגים.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים