דלג לתוכן

טיפול במתבגרים

גיל ההתבגרות הינו גיל של שינויים רבים- גופניים ורגשיים כאחת.
מהמתבגר של היום נדרשות יכולות ומיומנויות שאינן מפותחות במידה שווה אצל כולם.
המתבגר נדרש לגבש זהות עצמאית בתפקודים שונים ומגוונים, למצוא את מקומו בקבוצת בני גילו, לרכוש את אמון ההורים בהתבגרותו ועל ידי כך לזכות בעצמאות ונפרדות.
בגיל זה מתקיים פער בין החלקים הבוגרים אשר הוא וסביבתו מצפים ממנו, לבין חלקים פחות בשלים אשר ויש קושי לגשר בין החלקים השונים.
בנוסף, על המתבגר להסתגל לשינויים גופניים מהירים ולהתמודדות עם נושאים של מיניות ודימוי הגוף אשר לא התמודדו עמם בעבר.
במסגרת הבית ספרית מתקיימים לעתים קשיים נוספים עבור המתבגרים- אם בהתמודדות עם העומס הלימודי, עם בעיות קשב וריכוז, או בקשיים חברתיים.

ההורים מצדם ניצבים בפני משימה לא פשוטה כלל. הם נדרשים לאפשר למתבגר לגבש ולפתח זהות נפרדת ועצמאית בתוך מסגרת ברורה בטוחה ושומרת מחד ומאפשרת מאידך.

קשיים אלה מועצמים בימינו בשל הזמינות הרבה של התקשורת והאמצעים הטכנולוגיים חושפת את המתבגרים לפיתויים המעמידים בפניהם רווח קצר טווח בהגדלת הערך העצמי באמצעים מפוקפקים הנושאים בחובם גם סיכונים לטווח בינוני וארוך.

בת.ל.מ מתקיימים טיפולים רגשיים פרטניים וקבוצתיים למתבגרים, הדרכת הורים והדרכת צוותים חינוכיים. הדגש הינו על עבודה מערכתית במידת הצורך – עבודה אישית עם המתבגרים, הדרכת ההורים ומערכת החינוך.

הורים המתקשים בהצבת גבולות וביצירת תקשורת מיטבית עם ילדיהם או הורים אשר מתלבטים ביחס להתפתחות הרגשית התקינה של ילדם מוזמנים להתקשר עמנו , להתייעץ ולקבל סיוע ותמיכה בנושאים אלו.

פסיכותרפיה
טיפול דינאמי , טיפול התנהגותי מערכתי
טיפול באמנות, מוזיקה, פסיכודרמה וטיפול הנעזר בבעלי חיים
טיפול בהתמכרויות לסמים , אלכוהול או התמכרויות אחרות
טיפול בחרדות שונות- חרדת קהל, חרדת בחינות ועוד

הדרכת הורים
אבחון וטיפול פסיכיאטרי
אבחון וטיפול בנושא הפרעות קשב וריכוז
אבחון וטיפול בעקבות קשיים חברתיים, התנהגותיים, פוסט טראומה, דיכאון וחרדות שונות (חברתיות, בחינות ועוד).

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים