דלג לתוכן

שאלות נפוצות
חרדה היא תגובה טבעית של הגוף שנועדה לעזור לנו לתפקד במצבים מאימים או מסכן חיים. אצל אנשים עם הפרעת חרדה היא משקפת הקצנה של פחד לגיטימי ואבולוציוני שקיים בכל אדם, עד כדי שיבוש אורח החיים והתפקוד היומיומי. הפרעת חרדה הינה קבוצה של הפרעות נפשיות והיא נחשבת לאחת ההפרעות הנפוצות ביותר אצל ילדים, מתבגרים ומבוגרים.
כאשר אדם נמצא במתח או בחרדה לאורך זמן, זה עלול להשפיע על גופו ולכן אחד המאפיינים המרכזיים של חרדה הוא הסימפטומים הגופניים שלו כגון מתח בשרירים, בעיות עיכול, קשיי נשימה, עייפות ועוד. מי שחווה התקף חרדה יכול גם לחוות תסמינים גופניים עוצמתיים יותר ולעיתים גם מבהילים כמו למשל כאב בחזה, הפרעות קצב, הפרעות נשימה, רעידות בלתי רצוניות ופחד למות. חרדות מלוות בדרך כלל בהימנעות: כדי לא לעורר את הפחד הקיצוני והלא רציונאלי. אנשים שסובלים מהפרעת חרדה לעתים מנסים להימנע מהתמודדות עם הסיטואציה, הגורם או החפץ הגורמים לפחד. הימנעות זו עלולה לפגוע בתפקוד האדם ולהשפיע מאוד על איכות חייו. לצד הנטייה להימנעות יש גם מצבים בהם אי אפשר להימנע לגמרי מהטריגר שגורם לחרדה. במצבים אלו, ההתמודדות שואבת המון כוחות, דבר שגם כן מקשה על ההתנהלות היום יומית.
היחידה מתייחסת לכל מקרה לגופו ומתאימה את הטיפול עבור כל מטופל/ת. הגישות הטיפוליות נעות בין גישות קלאסיות שמתמקדות בהבנת הגורמים שהביאו להתפרצות החרדה לגישות מעשיות יותר המעניקות כלים להתמודדות באופן ישיר עם החרדה. קיים הבדל בין טיפול בילדים לטיפול במבוגרים. בטיפול במבוגרים נתמקד בעיקר בחרדה עצמה, נאתר את מקור החרדה ונתאים כלים להתמודדות איתה. בטיפול בילדים, ההורים הינם חלק בלתי נפרד מהתהליך הטיפולי המסייע להתמודדות הילד עם החרדה עצמה ובהשלכותיה על סביבת המשפחה הקרובה שלעתים קרובות גם כן מושפעת ומנוהלת על ידי אותה חרדה. בנוסף לכך, אנו מספקים מענה לילדים עם חרדה חברתית על ידי טיפול בקבוצות קטנות כדי לסייע להם להרגיש נוח יתר בחברה ולהעניק להם כלים להתמודדות עם מצבים חברתיים.

הצוות שלנו

נטשה אדלשטיין פרץ

פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת יחידת הפרעות חרדה בת.ל.מ סניף ראשל"צ
בוגרת תואר ראשון ושני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת VUB בלגיה. מטפלת בילדים, מתבגרים, מבוגרים והדרכת הורים, ובעלת ניסיון רב בטיפול בחרדות שונות, הפרעות במצב הרוח, הפרעות אישיות, טיפול בטראומה, התמודדות עם אובדן, דימוי עצמי נמוך, קשיים בזוגיות, שאלות של זהות ובנטייה מינית. בעלת קליניקה פרטית בראשון לציון, מטפלת בגישה פסיכודינמית ובגישה קוגניטיבית-התנהגותית (CBT). דוברת עברית, אנגלית, צרפתית ופלמית ברמת שפת אם

סבינה קאופמן

מתמחה בפסיכולוגיה קלינית
מטפלת במבוגרים, מתבגרים וילדים המתמודדים עם מגוון קשיים, כגון: חרדות, הפרעות במצב הרוח, קשיי הסתגלות, קשיים בין-אישיים, דימוי עצמי נמוך, סוגיות של גיבוש זהות, אירועי חיים טראומטיים ועוד. אני עובדת בגישה פסיכודינמית ומשלבת טכניקות מגישות נוספות בהתאם לצרכי המטופל. מטפלת כיום בת.ל.מ סניף ראשל"צ.

אלגרה הטל

עובדת סוציאלית קלינית M.S.W
מטפלת בעלת ניסיון מקצועי מעל 20 שנה. מתמחה בבית הספר לפסיכותרפיה. מטפלת במבוגרים וילדים. מדריכה מוסמכת. מטפלת מוסמכת בטיפול אובדן ושכול ומצבי PTSD. לי ניסיון רב בטיפול במשברי חיים, בעיות בזוגיות והדרכת הורים. מטפלת גם בהפרעות חרדה, בילדים על הרצף (אוטיזם), בגיל השלישי ובני משפחותיהם. שיטות טיפול: טיפול ארוך מועד וקצר מועד, טיפול דינמי, סי. בי.טי (CBT) וטיפול נרטיבי.

דניאל גולני

מטפלת בפסיכודרמה
בעלת תואר ראשון במדעי ההתנהגות. תואר שני MAAT בטיפול באומנויות בהתמחות בפסיכודרמה, מטעם סמינר הקיבוצים. הפסיכודרמה הינה טכניקה שפותחה על ידי דר יעקב לוי מורנו בשנות ה40. שיטת טיפול זו מאפשרת דרך פעולה, תנועה ומשחקי תפקידים, חוויה עמוקה המאפשרת תיקון, הקלה והבנה מחודשת למצבים קיימים. בנוסף לעבודה בת.ל.מ, אני מטפלת בפסיכודרמה במשרד החינוך, ומטפלת בפסיכודרמה עם ילדים בגיל הרך על הרצף האוטיסטי. בעלת ניסיון טיפולי בבריאות הנפש, בסטאג' התמחיתי עם מבוגרים עם התמודדויות נפשיות רבות בנוסף להתמכרויות, בטיפולים קבוצתיים ופרטניים. עובדת עם ילדים, בני נוער ומבוגרים, באופן פרטני וקבוצתי.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים

ת.ל.מ סניף ראשון לציון

 • כתובת
  ירושלים 12 ראשון לציון
 • אזור מתן שירות
  מרכז
 • מנהל
 • הכשרה מקצועית
  פסיכולוגית קלינית מומחית
 • טלפון
  03-6097373
 • פקס
  03-6247383
 • דוא"ל
  haya@telem.org.il