דלג לתוכן

אודות הטיפול

במהלך החיים אנו מתמודדים עם מצבי משבר קשים כגון: קונפליקטים עם בן הזוג ובתוך המשפחה, פרידה, שינויים חדים במצב הבריאותי ולעיתים הנפשי, אובדן מקום עבודה ועוד. כאשר ההתמודדות עם הקשיים האלו אינה אדפטיבית, וישנה פגיעה משמעותית ברמת התפקוד, יש צורך בבקשת עזרה והתערבות בשעת משבר. הטיפול ביחידה למתמודדים עם משברי חיים בת.ל.מ. ראשל"צ מיועד למבוגרים, בני נוער ולילדים ומאפשר טיפול פרטני והדרכות הורים סביב רגעי משבר אינדבידואליים ומשפחתיים.

אודות הטיפול

מוות של אדם קרוב מייצר שבר ברציפות החיים ונחווה על ידי רבים כאירוע טראומטי המלווה בערעור מערכת האמונות של האדם. לצד הופעתם של רגשות עזים כגון כאב, געגוע וזעם יכולים להופיע תחושת ריקנות, חוסר תכלית ואובדן משמעות. הטיפול ביחידה למתמודדים עם אבל ואובדן בת.ל.מ. ראשל"צ מיועד למבוגרים, בני נוער ולילדים ומתמקד בהקדשת זמן, מקום ומרחב למתמודד לבטא את רגשותיו, מחשבותיו ומצוקתו עקב האובדן. בנוסף, הטיפול שואף ליצירת תנועה בין הגעגוע והצער לבין שיקום, צמיחה ובנייה מחדש. אל תשארו עם האובדן לבד. בואו נתמודד עם זה ביחד.
שאלות נפוצות
הטיפול ביחידה מתאים לילדים, בני נוער ומבוגרים המתמודדים עם אובדנו של אדם קרוב או עם משברי חיים כגון פרידה וגירושין, פיטורין, משבר בריאותי, משבר סביב מעבר דירה או מעבר מסגרת לימודית ועוד. ניתן לפנות למזכירות ת.ל.מ ראשון לציון בטלפון: 03-6097373
כשמתרחש משבר במשפחה, יש תחושת כאוס, חרדה ובדידות. קשה לעיתים לחשוב באופן בהיר וממוקד. כאשר פונים לאשת מקצוע מיומנת ובעלת כלים מקצועיים שיכולים לסייע בהבנת המצב, ניתן לקבל עזרה בהתמודדות עם המשבר ובעיבוד השלכותיו.
אצלנו ביחידה תקבלו טיפול אינטגרטיבי, המושתת על הטיפול הפסיכו-דינאמי הקלאסי אך משלב גישות עכשוויות לטיפול במשבר, באבל ובאובדן. כך, כל אדם אשר פונה ליחידה מקבל את המענה המדויק ביותר, אשר מתאים לו, לאישיותו ולחייו, ולמשבר הספציפי עמו הוא מתמודד. הטיפול יכול להיות טיפול שבועי פרטני, או במסגרת הדרכת הורים, וזאת בהתאם לצרכי הפונה.

הצוות שלנו

מיעד מורג יפה

פסיכולוגית קלינית מומחית, מנהלת היחידה
בעלת B.A בפסיכולוגיה וספרות מאוניברסיטת תל אביב ו-M.A בפסיכולוגיה קלינית של המבוגר מאוניברסיטת בר אילן. מטפלת פרטנית וקבוצתית בילדים, בני נוער ומבוגרים ומדריכה הורים. עובדת בגישה פסיכודינאמית ובשילוב והתאמת גישות נוספות כגון הגישה הקוגניטיבית התנהגותית ו-ACT, בהתאם לצרכי המטופל. מתמחה בטיפול במתמודדים עם אבל ואובדן, חרדה, דיכאון, פוסט טראומה, סוגיות של גיבוש זהות, משברי חיים ואתגרי גיל ההתבגרות. מטפלת כיום בקליניקה פרטית במודיעין ובת.ל.מ סניף ראשל"צ.

שרון לוי

עו"ס קלינית (מ.ר 20341)
עובדת סוציאלית קלינית (MSW) בעלת תואר ראשון בעבודה סוציאלית מטעם אוניברסיטת בר אילן ובוגרת תואר שני במסלול טראומה- אוניברסיטת תל אביב. כיום במסלול התמחות בפסיכותרפיה פסיכואנליטית (מכון מגיד). עובדת עם צעירים, מבוגרים והגיל השלישי בגישה דינמית ובשילוב EMDR בהתאם לצורך. בעלת ניסיון רב בטיפול בהתמכרויות, לחצים ומשברי חיים, אבל, אובדן וטראומה. מטפלת בת.ל.מ ראשל"צ ומרכז הד ספייס לטיפול בצעירים.

טל ויניצקי

פסיכולוגית בהתמחות קלינית (מ.ר 156494)
בעלת תואר שני בפסיכולוגיה קלינית מאוניברסיטת בר אילן. מטפלת בילדים, מתבגרים ומבוגרים בת.ל.מ. בנוסף, מטפלת בילדים ובני נוער השוהים במסגרת פנימייתית. עובדת לרוב בגישה הפסיכודינמית, וכן משלבת כלים קוגניטיביים-התנהגותיים בהתאם לצורך.

חן בכר בן שושן

עו"ס קלינית MSW
בוגרת תואר ראשון בפסיכולוגיה ותואר שני בעבודה סוציאלית קלינית עם התמחות בטראומה מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. כעת מתמחה בפסיכותרפיה במכון מגיד בתל אביב. עובדת כמטפלת רגשית בת.ל.מ ראשון לציון ובמרפאה לבריאות הנפש מבוגרים בקופת חולים. מטפלת בגישה פסיכודינמית עם אלמנטיים שיקומיים במבוגרים ובני נוער, אשר סובלים מקשיים רגשיים- נפשיים, התנהגותיים וחברתיים. בעלת ניסיון רב בטיפול במצבי חרדה, דיכאון, עיבוד טראומות, הפרעות במצב הרוח, קשיי הסתגלות, דימוי עצמי נמוך, משברי חיים, מצבי תקיעות בחיים, קושי ביחסים בין אישיים ועוד.

עדי פפקין

פסיכותרפיסטית לילדים ונוער בגישה פסיכואנליטית
טיפול הורי והדרכת הורים הנחיית קבוצות

מאשה רזניקוב

פסיכולוגית בהתמחות קלינית (מ.ר. 141994)
בעלת MA בפסיכולוגיה קלינית מהמרכז האקדמי רופין. מטפלת במבוגרים, מתבגרים וילדים ומדריכת הורים בת.ל.מ. עובדת לרוב בגישה הפסיכודינאמית תוך שילוב אלמנטים מטיפול קוגניטיבי-התנהגותי בהתאם לצרכי המטופל.

ליצירת קשר אנא מלאו את הפרטים

ת.ל.מ סניף ראשון לציון

 • כתובת
  ירושלים 12 ראשון לציון
 • אזור מתן שירות
  מרכז
 • מנהל
  ד"ר עדי חן-ויסברג
 • הכשרה מקצועית
  פסיכולוגית קלינית מומחית
 • טלפון
  074-7292600
 • פקס
  03-6247383
 • דוא"ל
  haya@telem.org.il